AKTUALNOŚCI

Aurec Home startuje z budową industrialnego projektu w Warszawie

Fabrica-Ursus_wizualizacja_biuro-sprzedazy_hero2

Aurec Home startuje z budową industrialnego projektu w Warszawie

W warszawskiej dzielnicy Ursus rusza budowa osiedla, które będzie wkomponowane w legendarną zabudowę dawnej fabryki. Fabrica Ursus to docelowo 800 mieszkań oraz lokale handlowe i usługowe.

Inwestycja powstaje przy ul. Dyrekcyjnej w miejscu, gdzie znajdują się pozostające pod ochroną konserwatora zabytków fragmenty dawnej fabryki Ursus. Deweloper Aurec Home przywróci im dawną świetność i włączy w planowaną zabudowę mieszkaniową, co nada jej oryginalny, industrialny klimat. Również nazwa osiedla Fabrica Ursus, nawiązuje do nieistniejących już Zakładów Mechanicznych Ursus. O unikatowe połączenie przeszłości i przyszłości zadbał autor projektu osiedla – architekt Adam Wagner z pracowni PBPA Projekt.

Na 2,5 ha działce Aurec Home wybuduje w pięciu etapach około 800 mieszkań, a także lokale handlowe, gastronomiczne i usługowe. W dawnej bramie i hali fabrycznej znajdzie się patio ze sklepami, usługami i kawiarenkami. Na osiedlu będzie również siłownia. Budynki mieszkalne będą miał 6-7 kondycji, a mieszkania od 35 do 100 mkw. Pierwszy etap osiedla zostanie zakończony w maju 2023 roku, a cała inwestycja w 2027 roku.