AKTUALNOŚCI

W Ursusie powstanie osiedle wkomponowane w zabudowę dawnej fabryki

Fabrica-Ursus_wizualizacja_9

W Ursusie powstanie osiedle wkomponowane w zabudowę dawnej fabryki

W historycznym miejscu Warszawy, na terenie gdzie znajdują się zabytkowe fragmenty fabryki Ursus, powstanie nowoczesne osiedle. Autorem projektu osiedla jest znany architekt, Adam Wagner z pracowni PBPA Projekt.

Inwestycja powstaje przy ul. Dyrekcyjnej w miejscu, gdzie znajdują się pozostające pod ochroną konserwatora zabytków fragmenty dawnej fabryki „Ursus”. Deweloper Aurec Home przywróci im dawną świetność i włączy w planowaną zabudowę mieszkaniową. Zabieg ten pozwoli oddać hołd historii tego miejsca i nada mu oryginalny, industrialny klimat. Również nazwa osiedla „Fabrica Ursus”, nawiązuje do nieistniejących już Zakładów Mechanicznych Ursus. O unikatowe połączenie przeszłości i przyszłości zadbał autor projektu osiedla znany architekt Adam Wagner z pracowni PBPA Projekt.

Na 2,5 ha działce Aurec Home wybuduje w pięciu etapach około 800 mieszkań, a także lokale handlowe, gastronomiczne i usługowe. Budynki mieszkalne będą miał 6-7 kondycji, a mieszkania od 35 do 100 m2. Pierwszy etap osiedla zostanie zakończony w maju 2023 roku, a cała inwestycja w 2027.

Przyszli mieszkańcy wszystko, co potrzebne będą mieli w zasięgu ręki. W dawnej bramie i hali fabrycznej znajdzie się imponujące patio ze sklepami, usługami i przytulnymi kawiarenkami. Na osiedlu będzie również siłownia.

– Ważne jest dla nas budowanie więzi między mieszkańcami i dbanie o ich wygodę, dlatego zadbaliśmy o dobrze zagospodarowane części wspólne i obecność lokali użytkowych. Pomimo historycznych elementów, „Fabrica Ursus” będzie osiedlem bardzo nowoczesnym, wyposażonym w inteligentne technologie i najnowsze rozwiązania ekologiczne – to właśnie połączenie tradycji z nowoczesnością stanowić będzie unikalną cechę osiedla i nadawać mu unikalną atmosferę – dodaje Shraga Weisman.